Skąd pochodzi ten alkohol? – prosty przewodnik

Nadchodzi czas wakacji, a co za tymi idzie – pojawi się bardzo dobra okazja do tego, żeby odwiedzić różne kraje i wypróbować miejscowe rarytasy. Na całym świecie jest mnóstwo miejsc, w których możesz spożywać alkohol, ale to, co wybrać w danym kraju jest już zupełnie inną historią.

Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, co lubią pić Polacy i jak zmieniają się ich gusta. Miejsca takie jak cocktail bar cieszą się coraz większą popularnością, a ze względu na wzrost liczby takich lokali, zakres trunków, których możemy spróbować jest coraz szerszy.

Skąd pochodzą najpopularniejsze trunki?

Whisky

To bardzo popularny trunek w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania czy Irlandia. Korzeni whisky możemy szukać właśnie przede wszystkim na Wyspach.

Oczywiście nie każde whisky jest takie samo. W różnych kulturach spotkamy różne sposoby tworzenia trunku. Możemy próbować szerokiego zakresu whisky – wytwarzanego na bazie różnych zbóż – pszenicy, jęczmienia, owsa, żyta czy kukurydzy.

Wino

Wino kojarzy nam się przede wszystkim z krajami śródziemnomorskimi. I właśnie stamtąd pochodzą butelki wypełnione najwyższej jakości trunkiem. Oczywiście mówimy o krajach takich jak Włochy, Francja, Hiszpania, choć dobrze znamy również wina z Grecji czy Bułgarii.

Kult wina trwa od starożytności (szczególnie – Grecja). Wysoka jakość wina w tych krajach wynika przede wszystkim ze sprzyjających warunków atmosferycznych. Łagodny klimat sprzyja uprawie winogron.

Piwo

Piwo zawiera średnio ok. 5% alkoholu i jest najpopularniejszym trunkiem na świecie. Pomijając nasze polskie browary – dobre piwo dostaniemy również w Czechach, Niemczech czy Holandii.

Rum

To świetny wybór dla tych osób, które cenią sobie słodki smak i łagodny aromat. Często występuje również jako składnik różnych drinków, co dodaje im niepowtarzalnego charakteru. Stolicą rumu są Wyspy Karaibskie.

Szampan

Jeżeli czeka Cię poważne świętowanie – najlepiej będzie wybrać się do Francji, bo to właśnie stamtąd pochodzi trunek, który towarzyszy nam przy ogromnej liczbie różnorodnych wydarzeń. Nazwa tego wina musującego pochodzi od północno – wschodniego regionu Francji – Szampanii, który ciągle jest głównym obszarem produkcji tego trunku.

*Spożywanie alkoholu jest dozwolone tylko dla osób powyżej 18 roku życia.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.