Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu…

A czy Twoja droga już Cię skierowała do „Wiecznego Miasta”? Magia Rzymu polega na wyjątkowym pragnieniu powrotu do tego miejsca, które jest tak silne, że zawsze znajdziemy sposób, aby odwiedzić stolicę Włoch ponownie. Jest to bez wątpienia miasto wiecznie zatłoczone, nawet poza sezonem wakacyjnym zalewane falą turystów. Nie zniechęca to miłośników starożytnej kultury i entuzjastów pięknych miejskich krajobrazów do snucia i realizacji planów na kolejną włoską przygodę.

Powrót z Rzymu związany jest z tęsknotą za… kolejną włoską podróżą, za powrotem do miasta opowiadającym starożytną historię. Turyści z wiarą, że jeszcze będą mieli możliwość je odwiedzić, wrzucają do fontanny di Trevi monetę – według licznych przesądów jest to symboliczny gest o znaczeniu „jeszcze tu wrócę”. Kto nie wierzy, niech sprawdzi, odwiedzając magiczny Rzym. Wycieczka z pewnością opiewać będzie w niezapomniane wspomnienia, będzie lekcją historii, której nie zapewni nam żadna szkoła.

Każdy potrafi wymienić przynajmniej kilka zabytków Rzymu. To miasto, w którym jest ich tak dużo, że weekend spędzony we włoskiej stolicy to za mało, by zobaczyć nawet te najważniejsze. Planujesz w najbliższym czasie odwiedzić Rzym, wycieczka, którą organizujesz ze znajomymi lub rodziną, chcesz, aby była tą wyjątkową? Są miejsca, w których rzymska tradycja nakazuje być bez względu na ograniczenia czasowe.

Koloseum – symbol Rzymu

To symbol Rzymu, jego dawnej potęgi, zabytek, który zdobi większość pocztówek z Rzymu. Nie sposób jest być w stolicy Włoch i nie być przynajmniej pod Koloseum. Monumentalna budowla robi tak duże wrażenie, że nawet nie planując wejścia do środka, większość turystów decyduje się zobaczyć, jak wygląda miejsce, które dotychczas znane im było jedynie z filmów, m.in. z filmu „Gladiator”. Jeżeli jednak planujesz zobaczyć Amfiteatr nie tylko od zewnątrz, to warto zakupić bilety wcześniej, unikniesz w ten sposób wielogodzinnych kolejek.

W niedzielę koniecznie do Watykanu

Placu i Bazyliki Św. Piotra nie trzeba przedstawiać nikomu, również nie jest konieczne przekonywanie o tym, że jest to miejsce, którego nie można pominąć w swoim planie zwiedzania. Już samo wejście na Plac jest wyjątkowym przeżyciem, jednak to, czego doznamy po wizycie w Bazylice Św. Piotra, Grotach Watykańskich i Kaplicy Św. Sebastiana jest wrażeniem, którego nie można opisać słowami.

Jeżeli chcesz jeszcze wrócić…

A będziesz chciał, jak każdy, kto spędził przynajmniej jeden dzień w Rzymie. Koniecznie musisz wrzucić monetę do fontanny di Trevi. Niezależnie od pory dnia jest to miejsce zatłoczone, każdy chce zrobić zdjęcie, wrzucić monetę, podejść możliwie jak najbliżej, ale warto poczekać na swoją kolei. Fontanna prezentuje się równie pięknie zarówno za dnia, jak też w nocy. Być może podczas swojej podróży będziesz tam nie jeden raz.

Na lampkę czerwonego wina

Gdzie? Najlepiej na Stare Miasto, gdzie w klimatycznych uliczkach ukryte są kameralne knajpki. Po kolacji proponujemy spacer, koniecznie na Schody Hiszpańskie. To miejsce spotkań wielu kultur, uwielbiane przez mieszkańców Rzymu, włoskich turystów, ludzi z całego świata. Nie brakuje mu wdzięku i uroku, na pewno będzie to moment, który zwieńczy romantyczny wieczór we dwoje.

Poczuj się jak w starożytnym Rzymie

Nigdzie indziej nie poczujesz tego tak silnie, jak podczas spaceru po Forum Romanum. To najstarszy plac miejski, gdzie w starożytności odbywały się wszystkie najważniejsze wydarzenia kulturalne i polityczne. Przeniesiesz się kilkaset lat wstecz, doświadczysz prawdziwej potęgi Rzymu.

Rzym – wycieczka z biura czy na własną rękę?

To jedno z pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć, kiedy planujesz odwiedzić Rzym. Wycieczka powinna być dobrze zaplanowana, by zobaczyć jak najwięcej i jednocześnie odpocząć. Biuro podróży Matimpex.pl organizuje wycieczki do Rzymu samolotem, najczęściej na 5-6 dni. To najlepszy sposób, aby zwiedzić to miasto bez wcześniejszego ustalania samodzielnie planu, bez stresu i długich przygotowań. Zagwarantowany przelot i nocleg to kolejna zaleta zorganizowanych wycieczek. W przypadku wyjazdu na własną rękę o wszystko musimy zatroszczyć się sami, jednak jesteśmy w pełni niezależni. Wybór należy do Ciebie!

Rzym na Ciebie wiecznie czeka!

 

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja
Ostatnio opublikowane przez Redakcja (zobacz wszystkie)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *