Tor Poznań – najpopularniejszy tor w Polsce

Wiele okazji do uczestniczenia we wspaniałych imprezach motoryzacyjnych oferuje nam jeden z najbardziej popularnych obiektów sportowych w kraju – Tor Poznań. Może on poszczycić się mianem jednego z najnowocześniejszych torów, nadających się zarówno do jazdy sportowej jak i wyczynowej.

 

Kilka informacji z historii toru Poznań

         Początki dzisiejszego oblicza toru sięgają 1974 roku i związane są z inicjatywą członków Automobilklubu Wielkopolski, dotyczącą wykorzystania starych pasów startowych na Ławicy pod budowę toru samochodowego.

Swoje istnienie Tor Poznań zawdzięcza współpracy jaką nawiązał Automobil Wielkopolski, z dobrze prosperującą w drugiej połowie lat 70, Fabryką Samochodów Rolniczych POLMO.

Zakład specjalizował się w produkcji samochodu marki “Tarpan” i zyskał rozgłos wpisując się na listę głównego inwestora sportowo-wyścigowego Toru Poznań. Wraz z istniejącą infrastrukturą  w roku 1982 tor wszedł w posiadanie Automobilklubu Wielkopolski, który zarządza nim do dzisiaj.

 

Cechy charakterystyczne Toru Poznań i jego atrakcyjność.

          Pasjonaci szybkiej jazdy mogą skorzystać z toru samochodowo-motocyklowego, którego parametry są następujące 4083m. długości i 12m. szerokości. Najdłuższa prosta na tym torze osiąga 560m, a najkrótsza 60m.  Tor Poznań oferuje również przejazdy na torze kartingowym, którego długość wynosi 1509m. a szerokość-12m.

Duża zaletą toru wyścigowego Poznań jest asfaltowa nawierzchnia, która pozwala czerpać z jazdy super szybkimi samochodami maksimum satysfakcji. Żaden tor w Polsce nie posiada tak długiej nitki jak ten w Poznaniu, 4,1km trasy daje możliwość przejazdu super szybkim samochodem, osiągając bardzo wysokie prędkości. Tor Poznań u wielu entuzjastów budzi zapał do ostrej jazdy Ferrari, Lamborghini, McLaren, itp. Jego atrakcyjność polega również na tym, że kierowcy muszą zmierzyć się z wieloma zakrętami, a jest ich aż 14. (5 w lewo oraz 9 w prawo).

 

Na Torze Poznań rozwiniesz swoją pasję

Duże zainteresowanie wzbudzają organizowane na torze imprezy motoryzacyjne, eventy, zloty, które przyciągają tłumy miłośników. W ich trakcie można przetestować super szybkie samochody, zrealizować swoje marzenie, między innymi jazdę Ferrari czy też Lamborghini. Emocjonująca jazda luksusowym samochodem może okazać się doskonałym pomysłem na motoryzacyjny prezent. Odwiedzając portale prezentowe, przekonamy się, że jest w czym wybierać, gdyż dynamicznie jeżdżących marek samochodów na Torze Poznań jest wiele.

Przeżycie wyjątkowej przygody na profesjonalnym Torze Poznań może okazać się niezapomnianym prezentem na długi czas. Ten słynny kompleks sportowy cieszy się dużą renomą wśród pasjonatów sportu wyczynowego. Na torze zaprezentowały się takie gwiazdy tego sportu jak: Robert Kubica, który testował możliwości bolidu Formuły 1, Michael Schumacher, Jackie Stewart.

1 comment

  1. Lukasz says:

    Coś pięknego!! Byłem przeżyłem, emocje nie do opisania polecam ferrari 458 Italia kosmos https://jazdaferrari.pl/samochody/ferrari-458-italia/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *