Czym tak naprawdę jest last minute?

Prawdziwe oferty last minute mają znacznie obniżoną cenę i pojawiają się kilka dni przed wylotem. Takie sytuacje zdarzają się gdy ktoś zrezygnuje z wyjazdu lub gdy biuro podróży nie sprzeda swoich wszystkich miejsc. W dalszej części artykułu odpowiemy na kilka pytań i obalimy kilka mitów związanych z podróżami last minute.

Taniej, nie znaczy gorzej

To, że wykorzystujemy okazję i płacimy mniej, nie oznacza że dostajemy mniej. Zgodnie z ustawą o usługach turystycznych biura podróży nie mogą różnicować swoich klientów, więc osoby korzystające z oferty last minute mają identyczne prawa jak osoby które wykupiły wycieczkę po cenie katalogowej. Jedynym ograniczeniem dla nas może być fakt, że liczba miejsc w samolocie czy hotelu jest ograniczona. Jeżeli chcemy podróżować z rodziną lub grupą znajomych, musimy wziąć pod uwagę ewentualność, że nie będziemy musieli zmienić ofertę ze względu na brak miejsca.

Kiedy i jak szukać ofert last minute?

Na oferty możemy polować przez prawie cały rok, są jednak terminy gdzie trafiają się najlepsze okazje. Pierwszym z nich jest okres od maja do połowy czerwca. Biura mają już wykupione loty, podróżnych nie ma wielu a hotele skłonne są zejść z ceny by tylko zdobyć klientów. Drugim  terminem będzie czas przed grudniowymi świętami i tuż po nowym roku. Święta zazwyczaj spędzamy w rodzinnym gronie, w domu dlatego chętnych jest mało i idą za tym mniejsze ceny.  Kiedy nie szukać ofert last minute? W okresie wakacyjnym ciężko będzie znaleźć dobrą ofertę, sezon wakacyjny to największy ruch wycieczkowy więc trafić na dobrą ofertę będzie bardzo trudno. Kolejnym terminem w którym nie warto szukać wycieczek to Nowy Rok. Wszyscy planują wycieczki by spędzić wymarzoną imprezę, konkurencja jest duża, jest to popularny termin.

Nie nastawiaj się na konkretny kierunek

Kiedy planujesz wyjazd first minute możesz pozwolić sobie na zaplanowanie wszystkiego, niestety przy ofertach last minute nie jest to możliwe. Jest to opcja dla ludzi którym nie przeszkadzają spontaniczne planowanie oraz gotowi są na wyjazd w każdej chwili. Aby skorzystać z najlepszych ofert, musisz szybko podejmować decyzje. Czasami najbardziej atrakcyjne oferty pojawiają się dzień przed wylotem lub nawet w dniu wylotu.

Gdzie szukać ofert last minute?

  • W Internecie – Nie wystarczy wpisanie w wyszukiwarkę hasła last minute Grecja i oczekiwać natychmiastowych rezultatów. Najlepiej udać się na strony biur podróży takich jak np. Kartagina.pl i sprawdzać na bieżąco oferty.  Internet jest idealnym miejscem do szukania ofert ponieważ możemy przekopać się przez tysiące ofert nie wychodząc z domu, musimy jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Należy zawsze sprawdzić wiarygodność biura przed skorzystaniem z usługi.
  • W biurach podróży – W większych miastach jest mnóstwo oddziałów biur podróży, więc nie będzie to problemem dla ludzi mieszkających tam. Dobrym rozwiązaniem jest kiedy pracuje tam nasz znajomy który będzie informował nas o ofertach, niestety jest to raczej opcja dla nielicznych.
  • Na lotniskach – Często na lotniskach możemy trafić na ciekawe oferty. Niestety podczas szczytu sezonu prawdopodobieństwo jest bardzo niskie

Mam nadzieje że rozwialiśmy pytania i wątpliwości dotyczące ofert last minute. Pamiętajcie tylko, nie tylko Wy polujecie na oferty. Miłego wypoczynku !

Artykuł sponsorowany

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *