Bułgaria – piękno samo w sobie

Wybierając się do Bułgarii mamy kilka podstawowych miejsc, które każdy przyjezdny powinien zobaczyć. Jedną z najtańszych propozycji jest zwiedzanie parku narodowego Bułgarii. Masyw Rila jest połączeniem wspaniałych krajobrazów i niezwykłych, majestatycznych górskich szczytów. Polecane szczyty to Maliovica oraz Musała, który jest najwyższym szczytem Bałkanów (2925m.n.p.m.).

Następnie poleca się odwiedzenie Rilskiego Monastyru na, którego teren wstęp jest bezpłatny. Jest to klasztor z cerkwią w, której znajduje się grób ostatniego cara Bułgarii – Borysa 3. W tym miejscu znajduje się również muzeum z koekcją ikon z 14 i 15 wieku do, którego za wstęp trzeba zapłacić zaledwie 4 Euro. Z Monastyru można udać się w stronę siedmiu jezior Rylskich, które znajdują się na wysokościach 2100 do 2500 m.n.p.m. Jest to jedno z piękniejszych miejsc w Bułgarii lecz wysokości na jakich znajdują się jeziora nie przyciągają ogromnej liczby zwiedzających mimo łatwości szlaków. Ciekawym miejscem może być forteca w Bełogradcziku, która osadzona jest na wysokich skałach, które tworzą całość z murami fortecy.

W zależności od budżetu jakim się dysponuje można wybierać różne atrakcje. Bułgaria jest bogata w atrakcje takie jak piękne wodospady ogromne zamki i fortece, jaskinie i groty, historyczne miejsca czy ówczesne parki rozrywki czy aquaparki oraz wiele innych ciekawych miejsc, które zapadną w pamięć każdemu zwiedzającemu. Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz poznać ten piękny kraj jakim jest Bułgaria możesz zarezerwować wycieczkę już dziś na: Bułgaria last minute Łask. Nasze wycieczki zapewniają kompleksowy pobyt w niskich cenach z wykwalifikowanymi przewodnikami.

Zadzwoń:
+42 2265588

Zobacz stronę:
https://kartagina.pl/howto
Bułgaria last minute Łask

Dojazd:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *