Zalety i wady podróżowania samochodem

Podróżowanie samochodem nie zawsze jest najtańszym i najszybszym środkiem transportu lecz dużo osób  nadal się na niego decyduje. Jakie są zatem wady i zalety podróżowania samochodem? Jakie są alternatywne środki transportu? Na te i wiele innych pytań odpowiem w dalszej części artykułu.

Decydując się na podróż samochodem często zabieramy ze sobą pasażerów – rodzinę, znajomych i bliskich, dzięki temu mamy pewność że podróż upłynie nam w dobrym towarzystwie. Publiczne środki transportu nie są w stanie tego zagwarantować, ile razy każdy z nas podczas długiej podróży napotkał na płaczące dziecko lub chrapiącego starszego pana?

Długie trasy samochodem mogą być męczące, zarówno dla kierowcy jak i dla pasażerów, na szczęście jednak możemy robić przystanki gdzie i kiedy tylko chcemy. Możemy rozprostować nogi, napić się kawy i rozruszać nie zważając na rozkłady jazdy, perony i stacje. Swobodnie możemy też zmienić trasę i zwiedzić atrakcję które byśmy ominęli jadąc pociągiem.

Pewnie każdemu z nas zdarzyło się biec z bagażami pod pachą by tylko zdążyć na przystanek zanim odjedzie nasz autobus. Kiedy sami planujemy trasę i decydujemy kiedy mamy wyjechać, możemy lepiej zorganizować czas na przygotowania lub zachować spokój kiedy nastąpią jakieś niespodziewane opóźnienia.

Kiedy wyjeżdżamy na wakacje samochodem jesteśmy bardziej mobilni. Z bagażami podjeżdżamy pod sam hotel, nie musimy drogi z peronu do hotelu przechodzić pieszo lub wzywać taksówki. Możemy też zwiedzić więcej ciekawych miejsc, nie wszędzie da się dojechać autobusem.

Do wad zaliczyć można korki, jadąc w bardziej popularne miejsca często możemy natrafić na utrudnienia w ruchu co czasem może prowadzić nawet do godzinnych opóźnień. Koszt paliwa za przejechaną trasę nie zawsze wychodzi najkorzystniej porównując z innymi dostępnymi środkami transportu. Pokonując dalekie odległości na pewno samolot byłby szybszym rozwiązaniem.

Jeżeli argumenty te przekonały Was do podróży samochodem, ale nie posiadacie auta to żaden problem. W takim wypadku można skorzystać z usług wypożyczalni aut, dostępnych w każdym mieście!

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.