Atrakcje w Tatrach

Nasze polskie Tatry mimo coraz tańszych i coraz bardziej dostępnych wycieczek zagranicznych wcale nie tracą na popularności. W okresie wakacyjnym przyjeżdża tam masa odwiedzających pragnących pięknych widoków oraz górskich przechadzek, w okresie zimowym przyjeżdżają tam  pasjonaci zimowych sportów. Co warto zobaczyć będąc w okolicach Zakopanego?

  • Gubałówka – jest to miejsce popularne ze względu na swoją dostępność, znajduje się jedynie na 1 126 m n.p.m i jest dobrą rozgrzewką przed wchodzeniem na wysokie góry. Dla mniej aktywnych jest możliwość wjechania na górę kolejką linowo-terenową. Ze szczytu mamy piękny widok na panoramę Zakopanego oraz pasmo gór. Bez trudu dostrzeżemy Giewont i Kasprowy Wierch. Poza tym na górze czekają na nas typowo turystyczne atrakcje takie jak miejscowe jedzenie, atrakcje dla dzieci czy kramy z pamiątkami.
  • Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem – jest to jedno z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce, założone w 1889 roku. Wizyta tam pozwoli nam lepiej poznać tradycje i zwyczaje górali. Ekspozycja podzielona jest na część historyczną, etnograficzną i przyrodniczą.
  • Wielka Krokiew – najstarsza i największa skocznia narciarska w Polsce. Atrakcja skierowana głównie dla fanów sportów zimowych, którzy pewnie wiedzą że rozgrywane są tu konkursy Pucharu Świata. Jest możliwość wejścia na górę i przekonania się jak wielkie robi wrażenie skocznia i co czują skoczkowie na moment przed startem.
  • Zakopiańskie parki linowe – jeżeli zdobywanie szczytów gór nie jest dla Was wystarczającym wyzwaniem i potrzebujecie więcej adrenaliny, spróbujcie parków linowych ! Czekają tam przejścia na wysokości przez mosty, kładki, belki czy huśtawki. Wszystko pod okiem profesjonalistów.
  • Giewont – jest to masyw górski położony 1894 m n.p.m. często uważany za najwyższy szczyt w Tatrach Zachodnich. Z racji tej wysokości i trudnego podejścia na końcowym odcinku, nie polecam zabierać tam dzieci lub iść bez wcześniejszego przygotowania. Jeżeli jednak jesteśmy dobrze przygotowani i wyruszamy o odpowiedniej porze z dobrymi warunkami pogodowymi, czekają nas niesamowite widoki ze szczytu.
  • Dolina Kościeliska – szlaki prowadzące przez Dolinę Kościeliską nie są wymagające, mimo tego nadal możemy podziwiać piękne widoki flory i fauny. Południowa część doliny zbudowana jest ze skał krystalicznych, występują tam rzadkie rośliny takie jak : irga kutnerowata, tojad Kotuli, podejźrzon rutolistny, turzyca dwupienna czy wielosił błękitny.
  • Aqua park – zakopiański kompleks basenów oprócz wielu wodnych atrakcji zapewnia gościom niesamowite Znajdują się tam także sauna fińska, kabina zimowa, biosauna oraz łaźnia parowa.
  • Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik – atrakcja nie tylko dla osób głęboko wierzących. Przed wejściem do kościoła w oczy rzuca się nietypowa konstrukcja która może zachwycić nie tylko architektów. W środku znajdują się masywne witraże które podczas słonecznej pogody robią niesamowite wrażenie. Styl typowo góralski widać na każdym kroku.

Wszystkich atrakcji nie sposób spisać, ale warto samemu wybrać się do Zakopanego i sprawdzić czy atrakcje z listy rzeczywiście są godne polecenia. Przed wyjazdem warto wybrać hotel lub inne miejsce zamieszkania by nie szukać go w ostatniej chwili, by ominąć niechcianych niespodzianek. Agregator ofert noclegowych kwaternica.pl posiada mnóstwo miejsc do wyboru, więc jest w czym wybierać. Udanej podróży !

Artykuł sponsorowany

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.