Samochód odmówił Ci posłuszeństwa? Pomoc drogowa przyjdzie Ci z pomocą!

Awaria auta to powszechny problem, z którym spotkać może się każdy, nawet najbardziej wytrawny kierowca. O czym w takiej sytuacji powinniśmy pamiętać? Bez względu na okoliczności i miejsce usterki, należy przede wszystkim zachować spokój, nie działać pochopnie i postępować zgodnie z prostymi procedurami.

Na samym początku musimy zadbać o odpowiednie oznakowanie uszkodzonego samochodu – włączyć światła awaryjne oraz ustawić trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej do miejsca zdarzenia odległości. W przypadku terenu zabudowanego – bezpośrednio za pojazdem lub na nim, na drodze poza obszarem zabudowanym – od 30 do 50 m za pojazdem, a na autostradzie i drodze ekspresowej 100 metrów za pojazdem.

W momencie, kiedy właściwie oznaczymy nasz samochód, możemy przystąpić do sprawdzenia źródła awarii. Jeśli problem jest na tyle duży, że sami nie jesteśmy w stanie go naprawić, konieczne jest wezwanie pomocy drogowej. Ta niemiła sytuacja, jaką jest awaria, zdarzyła Ci się w trasie, kiedy przejeżdżałeś przez przykładowo Tarnowskie Góry? Jeśli masz taką możliwość, wpisz w wyszukiwarce na swoim telefonie – pomoc drogowa Tarnowskie Góry i wezwij wsparcie. Dzięki temu wybrana pomoc przyjedzie do Ciebie szybko i sprawnie zajmie się usterką.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.