Odkryj i zwiedzaj Beskid Niski

noclegi w beskidzie niskim

 

Wakacje to wspaniały czas, który warto spędzić z rodziną. Doskonałym celem wakacyjnym może okazać się Beskid Niski. Znajduje się na samym południu Polski i ciągnie się dalej przez Słowację. Graniczy z Bieszczadami, Podgórzem Bukowskim, i Kotliną Sądecką.

Jest to wspaniały teren do zwiedzania i wspinania się z rodziną, ponieważ szczyty nie należą do najwyższych, a podziwiać można piękno natury. Wiele osób wybiera właśnie Beskid Niski lub okolice Bieszczad, ponieważ tam można odpoczywać w spokoju i komforcie. Na pewno terenów tych nie odwiedzają rzesze turystów.

 

Jest to do tej pory najdziksze pasmo górskie w całym naszym kraju. W XIX wieku odkryto tam złoża ropy naftowej i do tej pory można zwiedzać szlak Karpacko-Galicyjski. Można też spotkać wiele innych ciekawych atrakcji turystycznych. Sporym powodzeniem cieszą się miejscowości uzdrowiskowe, jak Rymanów Zdrój, Iwonicz Zdrój, czy też Wapienne. Warto odwiedzić również piękny skansen w Sanoku, starówkę w Krośnie oraz fabrykę szkła znajdującą się pod ziemią i Biecz. Wiele osób odwiedza też co roku Jasło, które jest niewielką, ale bardzo przyjemną miejscowością.

 

Warto zwiedzić szereg starych kościołów z drewna, na przykład w Sękowej, które znajdują się na światowej liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Na terenach tych można też spotkać bardzo stare i zabytkowe cerkwie, również z drewna. Niezwykle ciekawą i popularną atrakcją dla turystów jest tak zwana Troja podkarpacka lub Troja Północy, znajdująca się w Trzcinicy. Udało się zrekonstruować spory jej fragment, jak również wybudować piękne muzeum, w którym podziwiać można eksponaty sprzed wielu wieków. Tereny te charakteryzują się sporą ilością ciekawych znalezisk i niewielkich skansenów, z których dowiedzieć się można, jak wyglądało życie plemion.

 

Wiele osób decyduje się na piesze wędrówki po szlakach lub po prostu po okolicy. Bardzo blisko stamtąd jest również do bieszczadzkich szczytów i połonin, o których nie wolno zapominać. Beskid Niski to wspaniałe miejsce do spędzenia wczasów pod gruszą z całą swoją rodziną. Zwłaszcza że noclegi w Beskidzie Niskim można znaleźć w naprawdę dobrej cenie. My polecamy ośrodek nomen omen – Wczasy pod Gruszą, gdzie cena za osobę zaczyna się od 20 zł!

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.