Rodzaje lodówek turystycznych

lodówki turystyczne

Spotkanie ze znajomymi, wypad za miasto, grill, wszędzie tam przydaje się nie tylko dobre jedzenie, ale również lodówki turystyczne. Warto je mieć wyjeżdżając nawet na wakacje. Jakie wybrać i które z nich są najlepsze? Oto podpowiedzi!

Lodówki te podzielić można na kilka typów. Dzielą się one głównie na rodzaj zasilania lub jego brak. Dzięki temu podziałowi wyróżnić można lodówki posiadające wkłady chłodzące, lodówki elektryczne oraz lodówki z agregatem, czyli te działające na gaz. Wspomnieć należy także o torbach termicznych, w których bezpiecznie możemy przetransportować żywność z miejsca na miejsce.

Lodówki turystyczne na wkłady chłodnicze

Te nie posiadają żadnego zasilania. Mają prostokątny kształt, przypominać mogą nieco szczelnie zamknięte bryły, a w ich wnętrzu znajdują się wkłady wypełnione lodem. Zazwyczaj są one wykonywane z plastiku, choć znaleźć można również modele metalowe, trwalsze. Ich wnętrze jest całkowicie odizolowane dzięki wykorzystaniu pianki poliuratynowej lub styropianu. To właśnie zapewnia utrzymywanie się wewnątrz niskiej temperatury. Przy okazji, lodówki turystyczne nieposiadające zasilania są dużo lżejsze, dlatego warto je zabierać ze sobą np. na grilla.

Lodówki turystyczne z agregatem NH4

Lodówki na gaz inaczej nazywa się lodówkami absorpcyjnymi. Zapewniają one chłód dzięki amoniakowi. Zazwyczaj lodówki te zasilane są z energii samochodu, dlatego też warto je zabierać ze sobą na wypady poza miasto lub wycieczki z samochodem. Ten model ma doskonale właściwości, chłodzi bardzo dobrze, a jedzenie może w nim wytrzymać nawet kilka dni. Najczęściej znajdują się one w kamperach, tirach lub jachtach, gdzie nie mamy dostępu cały czas do pożywienia i musimy zapewnić je sobie sami. Kupując lodówkę turystyczną na duże wyjazdy, powinniśmy zainwestować właśnie w ten model. Jej cena różni się oczywiście od lodówek z wkładem chłodniczym, jest znacznie większa, jednak możliwości, jakie daje są nieprzecenione. Gaz, dzięki któremu lodówka ta działa wystarczyć może na bardzo długa, a jego pojemność to dwa kilogramy. To daje ponad dwieście czterdzieści godzin użytkowania, co daje aż dziesięć dni. Jednak lodówkę tę należy odpowiednio konserwować, by cały czas działała jak należy.

Lodówki elektryczne

Te lodówki dają nam wiele możliwości, ponieważ zasilać je można z różnych źródeł, także z samochodu. Mogą one mieć formy takie same, jak lodówka z wkładami chłodniczymi lub też mogą być bardzo duże, takie jak tradycyjne lodówki, znajdujące się w naszych kuchniach. Lodówka turystyczna elektryczna posiada zwyczaj opcje termoelektryczną – co oznacza, że może i chłodzić i ogrzewać. Można w nich zatem przechowywać gorące potrawy i zabierać je ze sobą na działkę lub na piknik. Ten model lodówki jest niezwykle wydajny, a ich cena wcale nie jest tak wygórowana. Nic więc dziwnego, że tak wielu z nas decyduje się na ich zakup. Warto również podkreślić, że lodówki te zużywają mało energii, więc również mogą przechowywać długo pożywienie, bez potrzeby ciągłego zasilania.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.