Przyrodnicze atrakcje Kazimierza Dolnego

kazimierz dolny

Kazimierz Dolny nazywany perłą polskiego renesansu kusi turystów atrakcjami związanymi ze sztuką, kulturą, zabytkowymi obiektami. Wszyscy znają rynek w Kazimierzu, zabytkowe budynki Muzeum Nadwiślańskiego, piękny kościół, zespół zamkowy, lecz nieliczni podziwiają Kazimierz od strony piękna jego przyrody. Tymczasem samo miasteczko, jak i jego okolice obfituje w atrakcje przyrodnicze, które najlepiej poznawać udając się na długie, piesze wędrówki.

Mieszkańcy wiedzą, że Kazimierz Dolny to miejscowość, która opleciona jest gęstą siecią niezwykle malowniczych wąwozów lessowych. Co ciekawe, można do nich wejść oddalając się zaledwie kilkadziesiąt metrów od rynku i obejść dookoła całe miasteczko. Wkraczając do przepięknych wąwozów lessowych pokonujemy granicę między gwarną cywilizacją a dzikością przyrody. Panuje w nich specyficzny, wilgotny mikroklimat, dlatego też są dobrym rozwiązaniem dla spragnionych chłodu, spokoju i podziwiania piękna przyrody.

Tajemniczość i malowniczość kazimierzowskiej przyrody można podziwiać również w najbardziej znanym wąwozie Korzeniowy Dół. Pół godzinny spacer od centrum zaowocuje bajkowymi widokami i zachłyśnięciem się tajemniczością zaczerpniętą niczym z kart książek fantasy. Miejsce to jest szczególnie uwielbiane przez fotografów oraz pejzażystów. Jednak najdłuższym i mniej uczęszczanym miejscem jest Wąwóz Norowy Dół kuszący do odwiedzania panującą tam ciszą i dzikością przyrody.

Poza trasami spacerowymi Kazimierz Dolny i piękno jego przyrody można podziwiać z pokładu statku pływającego po Wiśle. Flotylla rzeczna kilkanaście razy dziennie organizuje rejsy po Wiśle, dzięki którym możemy oglądać miasto z zupełnie innej perspektywy. Zaś ci, którzy wolą górki, pagórki i wzniesienia mogą się wspiąć na Górę Trzech Krzyży. Z tego miejsca rozciąga się najpiękniejszy widok na całe miasteczko. Ustawione tam krzyże mają być symbolem upamiętniającym ofiary zarazy, która ponad 300 lat temu dotknęła mieszkańców Kazimierza.

Kazimierz Dolny obfituje również w wiele atrakcji sportowych. Można np. wypożyczyć rowery i zwiedzić okolicę, skorzystać z nart biegowych, parku linowego lub wyruszyć na wycieczkę samochodami terenowymi.

Z racji tego, że atrakcji jest bardzo dużo, zwykle nie starcza czasu, aby zadowolić się pobytem w Kazimierzu Dolnym przez jeden dzień. Dlatego też warto wówczas skorzystać z bogatej i zróżnicowanej pod względem jakości i standardu bazy noclegowej. Na gości czekają hotele, pensjonaty, apartamenty, kwatery prywatne a także schroniska, pola namiotowe i gospodarstwa agroturystyczne.
Inne atrakcje w Kazimierzu Dolnym oraz hotelu – http://villabohema.pl/atrakcje/

 

Artykuł sponsorowany

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.