Czy warto spędzać czas wolny w SPA?

Powszechnie wiadomo, że zorganizowanie wyjazdu do sanatorium związane jest z całą masą formalności, po których i tak następuje długi okres oczekiwania. Jednocześnie ludzie są śqwiadomi istnienia SPA, które oznacza sanus per aquam, a w tłumaczeniu zdrowy przez wodę. Jest to możliwość skorzystania z zabiegów związanych z wodą, które mają poprawić stan zdrowia, przywrócić siły witalne i po prostu sprawić przyjemność.

Chcąc skorzystać z sanatoryjnego SPA można się do nich wybrać także prywatnie, w ramach urlopu. Typowym przykładem hotelu oferującego zabiegi SPA jest Bristol w Busku Zdrój. W ramach odpoczynku w tym miejscu można skorzystać z kąpieli SPA, masażu twarzy, zabiegów na ciało, zajęć typu aqua fitness, stretching, zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie, treningów relaksacyjnych, dostępu do 4 rodzajów saun: fińska, parowa, biosauna i infrared i wielu innych. Wszystkie te zabiegi i zajęcia mają sprawić, że wyjediemy stamtąd czując się jak “nowonarodzeni”. Po pobycie w tak wyjątkowym miejscu i skorzystaniu z zabiegów poczujemy się wypoczęci i zrelaksowani.

W ramach zabiegów SPA można odżywić twarz jak i całe ciało, zadbać o dłonie i stopy czy skorygować linię brwii i ich kształt. Wszystko to dobrane pod kątem indywidualnych potrzeb i wymagań. Wszystkie zabiegi są przeprowadzane w komfortowych warunkach przez profesjonalistów w swoich dziedzinach. Jest to na pewno pożądana forma relaksu po dniach przepełnionych pracą. Co ważne z zabiegów można korzystać z ukochaną osobą, w romantycznej oprawie. Wybór jaki stoi przed każdym człowiekiem to: hotel czy sanatorium. Oczywiście można korzystać z jednego i drugiego, co pozwoli na ciągłą pielęgnację i dbałość o wygląd i zdrowie.

Regularne korzystanie ze strefy wellness zapewni nam zdrowy i młody wygląd ciała na długie lata. Oczywiście w ramach zabiegów SPA można także pokonać męczące nas dolegliwości jak ból kręgosłupa, zszargane nerwy czy inne problemy zdrowotne. Zazwyczaj w ośrodkach oferujących zabiegi SPA wykorzystywane są bogactwa naturalne okolicy. W przypadku hotelu Bristol w Busku Zdrój można skorzystać z kąpieli siarczkowych i borowinowych. Dodatkowo do dyspozycji gości są kryty basen, sauna oraz wanna z hydromasażem.

Dla każdego chcącego skorzystać z zabiegów SPA problemem może być urlop na czas zabiegów oraz brak chęci powrotu do codziennego życia. Współcześnie wciąż jeszcze zabiegu typu SPA są określane mianem “ekskluzywny” czy “luksusowy“. Na pewno dostępność do tego typu bazy zabiegowej jest obecnie o wiele większa niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak każda z osób będąca w sanatorium na pewno miała styczność z różnego rodzaju kąpielami(perełkowa, ozonowa, borowinowa czy bicze szkockie i inne), a są to zabiegi zaliczane do pakietów SPA. Obecnie bogaty rynek produktów umożliwia nam takze zamianę własnych łazienek w małe centrum SPA, ale są to zabiegi niepełne, dokonywane zwykle przez samych użytkowników i nie zawsze odnoszą planowany skutek. Z tych powodów warto przejrzeć ofertę uzdrowisk i hoteli z pakietami SPA.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.