Bułgaria – piękno samo w sobie

Wybierając się do Bułgarii mamy kilka podstawowych miejsc, które każdy przyjezdny powinien zobaczyć. Jedną z najtańszych propozycji jest zwiedzanie parku narodowego Bułgarii. Masyw Rila jest połączeniem wspaniałych krajobrazów i niezwykłych, majestatycznych górskich szczytów. Polecane szczyty to Maliovica oraz Musała, który jest najwyższym szczytem Bałkanów (2925m.n.p.m.). Następnie poleca się odwiedzenie Rilskiego Monastyru na, którego teren wstęp jest bezpłatny. Jest to klasztor z cerkwią w, której znajduje się grób ostatniego cara Bułgarii – Borysa 3. W tym miejscu znajduje się również muzeum z koekcją ikon z 14 i 15 wieku do, którego za wstęp trzeba zapłacić zaledwie 4 Euro. Z Monastyru można udać się w stronę siedmiu jezior Rylskich, które znajdują się na wysokościach 2100 do 2500m.n.p.m. Jest to jedno z piękniejszych miejsc w Bułgarii lecz wysokości na jakich znajdują się jeziora nie przyciągają ogromnej liczby zwiedzających mimo łatwości szlaków. Ciekawym miejscem może być forteca w Bełogradcziku, która osadzona jest na wysokich skałach, które tworzą całość z murami fortecy.

W zależności od budżetu jakim się dysponuje można wybierać różne atrakcje. Bułgaria jest bogata w atrakcje takie jak piękne wodospady ogromne zamki i fortece, jaskinie i groty, historyczne miejsca czy ówczesne parki rozrywki czy aquaparki oraz wiele innych ciekawych miejsc, które zapadną w pamięć każdemu zwiedzającemu. Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz poznać ten piękny kraj jakim jest Bułgaria możesz zarezerwować wycieczkę już dziś na: Bułgaria last minute Łask. Nasze wycieczki zapewniają kompleksowy pobyt w niskich cenach z wykwalifikowanymi przewodnikami.

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja
Ostatnio opublikowane przez Redakcja (zobacz wszystkie)

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert