Choroba lokomocyjna u dzieci – jak sobie z nią radzić?

Długie weekendy, wyjazdy, wakacje z dziećmi – co zrobić, żeby podróż odbyła się bez problemów?

Choroba lokomocyjna – część dzieci źle znosi jazdę samochodem i przez to podróż dla nich jak i dla rodziców może być męcząca. Główne objawy choroby lokomocyjnej to wymioty, nudności, ból głowy. Aby podróż obyła się bez przykrych niespodzianek warto przestrzegać kilku zasad:

  • dziecko przed podróżą nie powinno dużo jeść i pić,
  • posiłek należy zjeść z odpowiednim wyprzedzeniem przed podróżą (ok. godziny wcześniej, ale zależy od dziecka),
  • w samochodzie nie powinno być nieprzyjemnych, drażniących dziecko zapachów, choinek zapachowych itp.,
  • jazda samochodem powinna być stabilna, możliwie bez gwałtownych przyspieszeń, hamowań i z jak najmniejszą liczbą zakrętów (dlatego warto wybrać autostradę, jeśli to możliwe, zamiast bocznych, krętych i nierównych dróg),
  • najlepiej wybrać porę, gdy dziecko zwykle śpi (poobiednia drzemka lub noc), aby w trakcie podróży spało.

Jeśli nie pomagają podstawowe sposoby, można podać dziecku lek na chorobę lokomocyjną dla dziecka. Jak to zwykle bywa trzeba wypróbować różnych dostępnych leków, bo nie zawsze to, co pomaga dziecku znajomych pomoże naszemu dziecku. Oprócz standardowych leków popularne są opaski na nadgarstek, plastry akupresurowe choć nie każdemu pomagają.

Przy wyborze leku ważne, żeby zwrócić uwagę na wiek dziecka, bo część leków można podawać dopiero po ukończeniu 3 roku życia, a nawet po 6 roku życia (Aviomarin).
Jeśli jednak wybrany przez nas sposób nie zadziała na wszelki wypadek zabierzmy ze sobą w podróż: torebki foliowe, mokre chusteczki do wytarcia i ubranie na zmianę.

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja