Wycieczka na Mykonos – idealny pomysł na rodzinne wakacje

Grecja Mykonos

Mykonos – oto kolejny kierunek wakacyjnych wypraw, który cieszą się ogromnym uznaniem turystów z całego świata. Wyspa ta zachwyca swoim bogactwem i różnorodnością. Pośród innych greckich wysp to właśnie Mykonos może się pochwalić wyjątkowym klimatem, przepiękną scenerią oraz rewelacyjnymi warunkami do wakacyjnego wypoczynku. Kiedy mówi się o niej w samych superlatywach, brzmi to aż nierzeczywiście, jednak odkrywający to miejsce szybko przekonują się, że nie ma w takich słowach przesady.

Dlaczego warto wybrać się na Mykonos?

Biura podróży polecają wycieczki na Mykonos przede wszystkim tym, którzy chcą spędzić w Grecji niezapomniane, rodzinne wczasy. Mykonos to moc atrakcji i dogodne warunki do wypoczynku, to również cenne zabytki i miejsca, które każdego miłośnika podróży mogą oczarować swym urokiem. Ta wyspa na Morzu Egejskim jest jedną z najpiękniejszych wysp wchodzących w skład archipelagu Cyklad. Świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna, piękne plaże oraz ciekawe sposoby na spędzanie tu wolnego czasu – oto główne powodu ogromnej popularności tej wyspy.

Wraz z rozwojem turystyki, na greckich wyspach coraz modniejsze staje się nurkowanie. Moda ta nie ominęła Mykonos. Można tu uprawiać też wiele innych, mniej popularnych sportów wodnych. Jest to więc doskonała okazja żeby po raz pierwszy spróbować wakeboardingu, flyboardingu, czy jazdy na nartach wodnych.

Mykonos zachwyca nie tylko plażami, bujną śródziemnomorską florą, ale także i fauną. Jak na wielu innych greckich wyspach nie brakuje tam całych stad kotów, za którymi chętnie gonią dzieci. W czasie spacerów po tej wyspie można spotkać również oswojone i przyjazne pelikany, miejscowe maskotki. Widok tych egzotycznych ptaków na pewno zachwyci najmłodszych turystów.

Największe atrakcje Mykonos

Mykonos to wyspa, na terenie której każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Miłośników miejskich atrakcji może oczarować Chora, na terenie której panuje wyjątkowo grecka atmosfera. Dla miłośników historii starożytnej wielką atrakcją będzie świątynia Panagia Paraportiani – ciekawy zabytek i jeden z symboli tej greckiej wyspy. Pełna uroku jest dzielnica Alefkandhra, zwana inaczej małą Wenecją. Znajdujące się tam domy na wodzie, z balkonami zawieszonymi tuż nad morzem robią ogromne wrażenie. To zresztą częste miejsce sesji fotograficznych. Miłośnicy morskich klimatów powinni odwiedzić także Muzeum Marynistyczne, z bogactwem eksponatów wydobytych z dna morza.

Na całej wyspie nie brak także innych obiektów do zwiedzania, między innymi muzeum archeologicznego czy muzeum folkloru, albo charakterystycznej latarni Armenistis.

Mykonos wydaje się idealnym miejscem na wakacyjny odpoczynek, nawet po ścisłym sezonie. Jeszcze we wrześniu i pierwszej połowie października panuje tu bardzo przyjemna temperatura a woda jest cieplejsza niż w Bałtyku w szczycie sezonu. Biura organizujące wycieczki na Mykonos zapewniają loty czarterowe, dzięki którym można dostać się tu z Polski w około trzy godziny. Warto zobaczyć tę bajeczną wyspę choć raz w życiu… a potem być może zatęsknić i do niej wrócić.

 

Artykuł sponsorowany

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert