Ciekawe aranżacje pokoju hotelowego!

Łazienka w hotelu jest bardzo istotna. To ona w dużej mierze decyduje o standardzie miejsca, a także o komforcie pobytu. Oczywiście inne wymagania będą tyczyły się łazienki w małym hotelu, czy pensjonacie, inne też co do hotelu 5 gwiazdkowego. Wiele zależy też od tego kto najczęściej odwiedza hotel. Inaczej zaaranżowana może być łazienka, gdy najczęściej są to pobyty krótkie związane z delegacją, czy szkoleniami. Inaczej natomiast wtedy, gdy hotel specjalizuje się w pobytach rodzinnych kilku, lub nawet kilkunastodniowych. Praktycznie każda hotelowa łazienka jest biała i wyglądająca bardzo sterylnie. Czasem warto sprawić, by stała się czymś co będzie wyróżniało dane miejsce.

 

Minimalistyczna i biała łazienka jest praktycznym rozwiązaniem. Jednak nie będzie elementem wyróżniającym hotel, na tak wymagającym  i konkurencyjnym rynku. Dzisiejsze aranżacje niekiedy są zaskakujące. Jest wiele trendów, dzięki którym można mieć łazienkę, która będzie funkcjonalna, praktyczna, ale jednocześnie i ciekawa wizualnie. Styl retro jest czymś co także niekoniecznie musi kosztować dużo. Wnętrze zaprojektowane w tym stylu od razu odbiera się jako luksusowe, eleganckie i posiadające niepowtarzalny klimat. Jest to miejsce, do którego bez wątpienia chce się wracać. Trend ten odnosi się do dawnych czasów. Można ogólnie użyć stwierdzenia, że wnętrza z przeszłością, to takie właśnie w stylu retro.

Źródło artykułu: www.lazienkiabc.pl

 

 

Na co zwrócić uwagę podczas urządzania łazienki w stylu retro?

 Wszystko zależy od tego jaki jest metraż łazienki. Inaczej będzie się urządzało duży pokój kąpielowy, a zupełnie inaczej małą łazienkę. Jeśli powierzchnia na to pozwoli można zdecydować się na wannę wolnostojącą z nóżkami, lub stylizowaną, ciekawą kabinę prysznicową. Aranżacja małej łazienki w tym kierunku też jest możliwa. Wykorzystać można wanny narożne, lub też kabiny prysznicowe 80×80 cm. Umywalka powinna być w kształcie misy. Jednak to nie te urządzenia są najważniejsze. Istotą są dodatki, które to tworzą cały ten specyficzny nurt. Muszą być one wyposażone w dodatki ceramiczne takie jak: kubeczki, dzbanki, misy, mydelniczki, pojemnik na mydło w płynie. Dodatki te mogą być białe lub kremowe z motywem roślinnym.

 

 

Wyjątkowe meble łazienkowe w starym stylu

 W każdej łazience powinny znaleźć się meble łazienkowe. Są one na pewno bardziej pożądane w domowych toaletach. Jednak warto, żeby była chociaż jedna szafka w toalecie hotelowej, która nastawiona jest na dłuższe pobyty gości. Jest to po prostu rozwiązanie komfortowe. Meble łazienkowe drewniane będą wspaniałym uzupełnieniem łazienki retro. Drewno nie tylko jest materiałem niezwykle luksusowym, ale także pozwala na „ocieplenie” odbioru całego wnętrza. W łazience, w której znajdują się elementy drewniane na pewno można łatwiej się odprężyć i poczuć wyjątkowo. Meble drewniane niestety nie należą do najtańszych. Na rynku jest teraz duży wybór szafek i słupków, które mają dekory drewniane. Do złudzenia przypominają one te prawdziwe, jednak cena  za nie jest dużo niższa. Szafki mogą być w ciemnych lub jasnych barwach. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia i indywidualnych preferencji.

 

Łazienka w hotelu , czy pensjonacie wcale nie musi być nudna i szablonowa. Może też być przecież „jakaś” i mieć swój charakter. Aranżacja łazienki w stylu retro wcale nie musi kosztować też więcej niż klasyczna. A na pewno na długo we wspomnieniach gości pozostanie jej obraz. Do tak urządzonych miejsc z przyjemnością się wraca. Każdy z  gości, w łazience urządzonej z przepychem poczuje się jakby był gościem XIX wiecznego dworku, czy też pałacu. Wnętrza takie są przepełnione romantyzmem i pozytywną energią wprost z minionych epok.

 

 

 

Armatura łazienkowa w stylu retro

 Dodatki z odpowiednio dobranymi bateriami będą tworzyły jednolitą całość. Baterie umywalkowe retro najlepiej żeby były w kolorze miedzi antycznej, lub też złotym. Na rynku jest ich spory wybór i nie ma problemu z dostaniem tych produktów. Baterie wannowe retro najlepiej żeby posiadały sporych rozmiarów charakterystyczne kurki i swoim kształtem przypominały stare telefony. Baterie w tym stylu są nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim mogą być elementem dekoracyjnym, który będzie przyciągał uwagę od razu po wejściu do pomieszczenia.

 

 

Oświetlenie jak za dawnych czasów

 Styl retro charakteryzuje się przepychem. Dlatego tez sprawdzą się tu duże lampy wiszące nawiązujące swoim wyglądem do starych żyrandoli, w których umieszczone były świeczki. Jeśli armatura jest w kolorze miedzi, to i lampa powinna mieć takie elementy kolorystyczne. Wszystko w łazience, bez różnicy bowiem na styl powinno tworzyć jednolitą i harmonijną całość. W mniejszych łazienkach mogą znaleźć się wiszące plafony, które będą swoim wyglądem przypominały mniejsze lampy umieszczone na ścianach królewskich pałaców.

 

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.