Zalety peruk naturalnych

Peruki naturalne zwykle są uznawane za lepsze niż ich syntetyczne odpowiedniki. Skąd ta opinia? Jakie argumenty przemawiają za jakością peruk naturalnych? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście.

Czym są peruki naturalne?


Najprościej rzecz ujmując, peruki naturalne są tworzone z włosów ściętych od innych osób. Podczas gdy w przypadku peruk syntetycznych pukle są produkowane ze sztucznych materiałów do złudzenia przypominających włosy ludzkie, peruki naturalne wykorzystują faktyczne włosy. Tym samym peruki naturalne prezentują się na głowie bardzo „normalnie i zwyczajnie”. Przy odpowiednim dopasowaniu peruki, nawet wyjątkowo wprawne oko będzie miało problem z odróżnieniem naturalnej peruki od oryginalnej fryzury. Peruka naturalna odbija światło tak samo jak włosy rosnące na głowie. Czy jednak aby naturalny wygląd uczesania jest wart zainwestowania większej kwoty w perukę?

Estetyka i funkcjonalność

Lepsza prezencja to nie jedyny atut, który zapisujemy na koncie peruk naturalnych. Są one także miękkie w dotyku, a ich struktura przypomina prawdziwe włosy. Skoro o strukturze mowa, to warto pamiętać, że ścięte włosy posiadają naturalną barierę ochronną w postaci łusek. To sprawia, że peruki naturalne są bardziej odporne niż syntetyczne. Te pierwsze można dowolnie modelować, kręcić, prostować, co jest niemożliwe w przypadku peruk sztucznych. Wytrzymałość peruk naturalnych przyda się także podczas aktywnego użytkowania. Osoby preferujące sportowy tryb życia powinny wybrać właśnie perukę naturalną. Z dwóch powodów. Po pierwsze jest ona bardziej odporna na mycie i zabiegi pielęgnacyjne, a po drugie zapewnia skórze lepszą oddychalność. Co więcej, wybierając swoje nowe włosy w formie peruki naturalnej, użytkownicy mogą wybrać spośród różnych typów włosów: chińskich, mongolskich, indyjskich, słowiańskich czy europejskich. Każdy typ charakteryzuje się innymi właściwościami i lepiej sprawdzi się w różnych rodzajach fryzury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *