Wycieczka do Holandii – jak zorganizować?

Planujecie ze znajomymi wspólną podróż? Holandia to jeden w modnych kierunków, które są wybierane przez młodych turystów. To kraj, który znany jest z ogromnej wolności. Amsterdam jest idealną lokalizacją na szalony wypad ze znajomymi! Jak zorganizować wycieczkę do Holandii?

Jadąc do innego kraju na pewno chcesz, jak najwięcej zobaczyć. Jednakże, jeżeli jedziesz tylko na kilka dni, nie sposób jest zobaczyć absolutnie wszystko. Myśląc o Holandii masz na pewno w głowie trzy rzeczy – wiatraki, tulipany i rowery. Słusznie – to bardzo dobre skojarzenia. Holandia to jednak dużo więcej! Jakie atrakcje musisz koniecznie zaliczyć?

Które miasta odwiedzić w Holandii?

Marken – to małe miasteczko to dawna osada rybacka. Na tej małej wyspie znajdują się charakterystyczne ciemnozielone i czarne domki rybackie. Miejsce wygląda niezwykle bajkowo! Niesamowity klimat zapewnia również fakt, że po wyspie można poruszać się tylko pieszo lub rowerem – samochodom wstęp wzbroniony!

Edam – każdy kto kocha żółty ser powinien koniecznie odwiedzić to miejsce! To właśnie tu powstaje słynny edamski wyrób mleczarski. W tym mieście można znaleźć mnóstwo nawiązania do tego produktu.

Gouda – kolejne miasto słynące z sera. W sezonie letnim w każdy czwartek odbywa się tam atrakcyjny targ serów według odwiecznych praw handlu. Pozycja obowoązkowa!

Amsterdam – odwiedzając Holandię koniecznie trzeba odwiedzić jego stolicę! Niezwykle charakterystyczne kolorowe kanały, liczne kawiarenki czy knajpy. Wielu przyjeżdża tam, aby zwiedzić dzielnicę Czerwonych Latarni, a inni mają chętkę na spróbowanie skrętu marihuany, która w tym kraju jest legalna.

Haga – to miasto to polityczna stolica tego kraju. To siedziba rządu, parlamentu, Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Co więcej, to właśnie w Hadze mieszka król. Będąc w tym mieście nie zapomnij odwiedzić parku miniatur Madurodam.

Delf – jedno z najpiękniejszych miasteczek w Holandii, który kiedyś był niezwykle ważnym portem rybackim. To jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast o spektakularnej architekturze.

Jak dotrzeć do Holandii?

Busy poruszają się szybkimi drogami i zatrzymują się tylko po to, by zabrać pasażerów, którzy wcześniej dokonali rezerwacji. Unika się więc rozkładowych postojów, które – prócz tych koniecznych – znacząco wydłużają wszelkie rejsowe podróże. Sprawna obsługa i dobra organizacja połączeń to synonimy szybkiej i wygodnej podróży. Komfortowy bus do Holandii znajdziemy w firmie Gron-Tour. To świetna opcja dla Ciebie i Twoich znajomych.

Więcej informacji: https://www.gron-tour.pl/