Moda na turystykę pielgrzymkową

Pomimo tego że klienci biur podróży mają coraz większe wymagania i coraz bardziej patrzą na ręce pośrednikom, to jednak turystyka pielgrzymkowa ma się całkiem dobrze i nie oddaje swojej stabilnej pozycji. Wynika to nie tylko z bogatej oferty i pewnego rodzaju już ukształtowanych klientów, ale również z faktu, że biura pielgrzymkowe stale poszukują nowych miejsc związanych z kultem religijnym i inwestują w doskonale przygotowane kadry. Ten element nowości sprawia, że nie spada zainteresowanie ofertą.

 

Polacy uwielbiają pielgrzymowanie

 

Nie ulega wątpliwości, że szczególnie w naszym kraju pielgrzymowanie jest niemalże wpisane w tradycję i historii, a święte miejsca od wieków były ratunkiem dla Polaków w ciężkich chwilach. Statystycznie około 15% rodaków co roku wybiera się na pielgrzymkę w kraju lub za granicę. To ogromny potencjał. Na wybór kierunków ma oczywiście wpływ coraz lepsza sytuacja ekonomiczna, atrakcyjne kursy walut oraz coraz większa chęć poznania świata. Biuro pielgrzymkowe Apostolos oferuje zatem swoim klientom nie tylko całe bogactwo wrażeń religijnych, ale również możliwość poznania kultury, kuchni i najważniejszych zabytków różnych części świata. Najchętniej oczywiście Polacy szukają ofert związanych z pielgrzymkami do sanktuariów lub znanymi szlakami. Niezmiennie najczęściej jest to Rzym – zazwyczaj w związku z konkretnymi uroczystościami religijnymi. Poza tym chętnie wybieramy sanktuaria w Lourdes, Fatimie i Medjugorie. Dalsze podróże to przede wszystkim Ziemia Święta.

 

Nowe kierunki

 

Szczególnie wytrawni pielgrzymkowi turyści coraz chętniej poszukują nowych szlaków. Coraz częściej mamy ochotę zwiedzić nieznane miejsca i poznać kulturę i tradycje oraz religie czasem bardzo orientalnych dla nas krajów. Dlatego coraz bardziej popularne są Armenia, Gruzja czy Malta, ale nawet Australia czy Nowa Zelandia oraz Meksyk. Specjaliści w branży uważają, że ta tendencja będzie się wzmagać. Poza chęcią odwiedzenia innych krajów, turyści mają cel nadrzędny w postaci oczywiście modlitwy, codziennej eucharystii i mistycznego odczucia miejsc świętych, czyli w pewnym stopniu obecności Boga.

Turyści, którzy wybierają się na pielgrzymki, to bardzo zróżnicowana grupa. Poza osobami dojrzałymi coraz częściej młodzież wybiera się na takie wyprawy. Biura pielgrzymkowe specjalizują się również w organizacji wyjazdów całych grup – stowarzyszeń, klubów czy też szkół.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *