Bagaż podręczny wizzair – nowości i zmiany dotyczące bagażu podręcznego

Wiele osób  jest przyzwyczajonych do szybkich rezerwacji biletów lotniczych, kiedy są one dostępne w atrakcyjnych cenach. Nieplanowany zakup taniego biletu lotniczego sprawia dużo radości i pozwala doskonale spędzić krótki urlop. Jeszcze kilka miesięcy temu Polacy najczęściej korzystali z linii lotniczych WizzAir, głównie w celach turystycznych – wycieczki typu city break. Linię WizzAir chwalono za możliwość wniesienia wystarczającego (dużego) bagażu na pokład oraz tanie ceny biletów. Koszty przelotów liniami WizzAir zazwyczaj były atrakcyjne, a obszerny bagaż podręczny pozwalał zabrać wszystkie, niezbędne podczas krótkiego urlopu rzeczy (ubrania, akcesoria, kosmetyki). Taka oferta była naprawdę interesująca i cieszyła się dużym powodzeniem.

Jednak w pewnym momencie pojawiły się zmiany dotyczące bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych WizzAir, które zostały wprowadzone 24 sierpnia 2018 roku. Dla wielu osób znacząco utrudniły organizację podróży oraz zniechęciły do dalszego korzystania z usług. Zmiany przepisów najbardziej odczuły osoby, które w dniu 24 sierpnia 2018 roku szykowały się do wylotu oraz Ci, którzy właśnie byli w trakcie powrotu z urlopu.

Na czym polega nowa polityka bagażowa WizzAir?

Podstawową kwestią, która została zmieniona w polityce bagażowej jest nie możliwość zabrania małej walizki podręcznej na pokład samolotu linii lotniczej WizzAir. Do tej pory mała walizka wniesiona na pokład umożliwiała spakowanie wielu potrzebnych rzeczy, które przydają się na krótkim urlopie. Nie musiała być zdawana w punkcie check-in, dzięki temu na lotnisko można było przybyć znacznie później, praktycznie przed samym odlotem.

Współcześnie, jeżeli nie chcemy ponosić żadnych dodatkowych kosztów poza podstawową ceną biletu na wybrany lot, to na pokład samolotu możemy zabrać ze sobą jedynie bagaż podręczny wizzair w postaci małej torebki o wymiarach 40x30x18 cm. Ponadto według przepisów torebkę musimy umieścić pod siedzeniem przed sobą.

W przypadku, gdy mała torebka nie jest wystarczającym bagażem podręcznym, możemy skorzystać z standardowej walizki kabinowej o wymiarach 55x40x23 cm, lecz musimy ją wcześniej oddać podczas odprawy bagażowej. Bagaż podręczny wizzair w postaci walizki jest dokładnie ważony (maksymalna waga 10 kg) i mierzony w punkcie check-in. Następnie trafia do luku bagażowego. Po przylocie na lotnisko docelowe każda osoba, która zdała swój bagaż musi skierować się do punktu odbioru bagażu i oczekiwać przy taśmie bagażowej na swoją walizkę.

Wady i zalety nowych przepisów odnośnie bagażu podręcznego w liniach WizzAir

Nowe przepisy odnośnie bagażu podręcznego WizzAir mają liczne wady i zalety, które zarówno odczuwają klienci oraz obsługa lotniska(samolotu). Osoby wykupujące lot, które chcą zabrać ze sobą bagaż podręczny wizzair w postaci walizki muszą przybyć dużo wcześniej na lotnisko i liczyć się z tym, że będą muszą czekać na odbiór bagażu na lotnisku docelowym. To przykład jednej z głównych wad, która sprawia, że cała podróż znacząco się wydłuża i staje się bardziej męcząca. Dodatkowo pasażerowie  nie mają możliwości oddania walizki do luku bagażowego w check-in’ie i zabrania ze sobą dodatkowo małej torebki na pokład samolotu ( jeden pasażer i jeden bagaż). Obsługa lotnisk i samolotów linii Wizzair, również znacząco odczuwa zmiany dotyczące nowych przepisów bagażowych. Pracownicy muszą tłumaczyć osobom podróżującym nowe zasady, wielokrotnie walczyć z buntem i wprowadzać ład na lotnisku.

Nowe przepisy dotyczące bagażu podręcznego w liniach WizzAir mają na celu poprawić komfort podróży. Według pracowników linii lotniczych WizzAir pasażerowie unikają dźwigania i konieczności upychania walizek, dzięki temu szybciej wchodzą na pokład, co niewątpliwie przekłada się na punktualność rejsów. Więcej informacji odnośnie zmian dotyczących bagażu podręcznego wizzair można dowiedzieć się na up in the clouds.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *