Jeśli odliczasz dni do zaplanowanego urlopu, powoli szykujesz walizkę i przeliczasz walutę kraju, do którego się wybierasz, zadbaj również o spokój, związany ze swoim zdrowiem.
Przezorny zawsze ubezpieczony
Ubezpieczenie na wyjazd za granicę to nie jest fanaberia lub chwyt reklamowy towarzystw ubezpieczeniowych. W sytuacji, kiedy zachorujesz lub ulegniesz wypadkowi nie jesteś narażony na wysokie koszty leczenia czy transportu. Polisa daje komfort psychiczny, zapewnia też beztroski i bezpieczny wypoczynek dla ciebie i bliskich. Nie jesteś w stanie przewidzieć, jak twój organizm zareaguje na nowa kuchnię, zmianę klimatu czy intensywny program wycieczki. Warto więc przed podróżą nie pożałować kilku złotych na leczenie i z wakacji przywieźć masę wspomnień, piękne zdjęcia zamiast gigantycznego rachunku za leczenie.
Jaka polisa?
Każdy wyjazd jest inny, nawet, jeśli kilka osób wybiera się w to samo miejsce. Różnica polega na długości pobytu oraz jego intensywności. Nie wszyscy dobrze znoszą wielogodzinne wycieczki fakultatywne. Coś, co wydawało się atrakcyjne w folderze reklamowym, może po prostu nie być obliczone na nasza kondycję. Inny rodzaj polisy będzie się polecało komuś, kto wyjeżdża do krajów europejskich a inny na wyjazd poza kontynent. Typowo turystyczny wyjazd, połączony z odpoczynkiem i zwiedzaniem to opcja, na którą wystarczy polisa standardowa. Jeśli jednak planujesz już uprawianie sportów ekstremalnych, czy kurs nurkowania, pomyśl o dodatkowym ubezpieczeniu.
Standardowa opieka
To, co nazwaliśmy standardową opieką powinno obejmować koszty leczenia, czyli wszystkie wydatki, związane z korzystaniem z pomocy medycznej za granicą. Chodzi o leczenie ambulatoryjne, hospitalizację, koszty leków, transport sanitarny, powrotny do kraju i inne. W Europie suma gwarantowana nie powinna być mniejsza niż 20 000 euro, poza naszym kontynentem lepiej jest rozszerzyć opiekę na kwotę 40 000 lub nawet 50 000 euro. Standardem jest także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Wypłaca się je w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu. Tutaj sumy gwarantowane wahają się od 10 000 zł do 100 000 zł.
Opcje dodatkowe
Jest sporo dodatkowych elementów ubezpieczenia. Można wybrać na przykład ubezpieczenie OC za nieumyślne uszkodzenia na osobie lub mieniu, ubezpieczenie bagażu i jego opóźnienia czy też krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu w podróży. Lista możliwości jest bardzo długa. Przy podejmowaniu decyzji o ubezpieczeniu bardzo przydaje się kalkulator ubezpieczeń turystycznych na Rankomat.pl.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
- Domki w Rowach – doskonałe miejsce na wakacje nad Bałtykiem - 20 września 2023
- Tanie akcesoria do e-papierosów – znalezienie najlepszego sklepu - 14 lipca 2023
- Trener personalny – kim jest i na czym polega jego praca - 28 listopada 2022