Jak wybrać buty do chodzenia po górach?

buty trekingowe

Każda osoba, która lubi spędzać czas spacerując po górach, wie o tym, że takie hobby wymaga nie tylko odpowiedniego ubrania, plecaka i namiotu, ale także bardzo porządnych butów. Obuwie do chodzenia po górach powinno być bardzo wytrzymałe, a także odpowiednio sztywne, żeby chronić stopę przed uszkodzeniami. Ponadto, takie buty powinny być wygodne, żeby podróżnik mógł z łatwością przejść dziesiątki kilometrów bez zmęczenia.

Rodzaje obuwia do spacerów po górach

Wybierając buty do chodzenia po górach, należy wziąć pod uwagę fakt, że w sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów takiego obuwia.

Najprostszym rodzajem butów do chodzenia po górach jest sportowe obuwie hikingowe. Takie obuwie wygląda jak buty sportowe o wzmocnionej podeszwie, wyposażonej w specjalnie wyprofilowaną gumę, która gwarantuje lepszą przyczepność do ziemi. Takie obuwie może być wykonane ze skóry, nubuku, zamszu albo materiałów syntetycznych, przy czym niektóre fragmenty obuwia wykonane są z siatki. W taki sposób noga może oddychać podczas aktywnego spędzania czasu. Buty tego rodzaju są odpowiednie do spacerów w ciepłą pogodę. Jeżeli jednak w planach jest zabranie ze sobą bardzo ciężkiego plecaka, warto wybrać inny wariant obuwia.

Innym rodzajem obuwia do górskich spacerów są buty trekkingowe, które cechują się bardzo dobrą amortyzacją. Dlatego właśnie są one doskonale dopasowane do chodzenia po wyjątkowo twardej powierzchni. Chociaż obuwie trekkingowe jest dosyć ciepłe, istnieje możliwość zakupienia takich butów, wykonanych z lżejszych materiałów. Dlatego właśnie takie obuwie przyda się nie tylko w zimę, ale również w lato. Szeroki wybór znajdziesz na http://www.butomania.pl/pol_m_Buty-sportowe-135.html .

Bardziej zaawansowane modele obuwia górskiego

Oczywiście, nie wszyscy lubią spokojne i bezpieczne wycieczki w góry. Dużo osób woli także zdobywać najwyższe szczyty, co jest dosyć ekstremalnym zajęciem. W tym przypadku przydatne mogą być specjalne akcesoria do wspinaczki, a także bardzo ciepłe i komfortowe obuwie.

Każdy, kto chciałby odwiedzić góry zimą, powinien mieć przy sobie specjalny rodzaj ciężkich butów. Takie obuwie najczęściej produkowane jest ze skóry. Taki model butów górskich posiada bardzo grubą i sztywną podeszwę, której prawie ni da się ugiąć. Ponadto, w podeszwie takiej znajduje się metalowa płytka wzmacniająca. Ten rodzaj obuwia jest zawsze za kostkę, co sprawia, że obuwie jest cieplejsze, a także lepiej utrzymuje poprawną pozycję nogi.

Natomiast osoby, które chciałyby na poważnie uprawiać wspinaczkę, powinny wybrać obuwie zaprojektowane specjalnie do tego rodzaju sportu. Buty do wspinaczki posiadają plastikową obudowę, która zabezpiecza stopę przed możliwymi urazami. Z kolei w środku takiego buta znajduje się warstwa syntetyczna albo skórzana. Taka warstwa sprawia, że but wygodnie siedzi na stopie, a jednocześnie ogrzewa ją. Oczywiście, podeszwa takiego obuwia także jest specjalnie wyprofilowana, żeby polepszyć przyczepność obuwia z kamienistą nawierzchnią.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.